Antkapiai – tai buvusio gyvenimo liudininkas, būties ir nuveiktų darbų išraiška. Jie padeda išėjusiems anapilin asmenims išreikšti reikiamą pagarbą, išsaugoti prisiminimus, palaikyti estetišką vaizdą, įamžinti konkretaus žmogaus atminimą.

Į ką atsižvelgti renkantis antkapį?

  • Medžiagas. Tik iš patvarių, kokybiškų medžiagų pagaminti gaminiai ilgą laiką išsaugo savo pirminę išvaizdą, atrodo estetiškai, tvarkingai, yra atsparūs neigiamam aplinkos poveikiui. Tvirta, universali medžiaga – granitas, kuris sukelia prabangos, didybės ir pagarbos įspūdį.
  • Dydį. Paminklai gali būti statomi vienam, dviems ar daugiau žmonių. Nuo to priklauso jų dydis, nes dažniausiai ant šių gaminių rašomi mirusiųjų vardai. Jeigu tiksliai žinoma, kad planuojama rašyti iki trijų vardų, galima rinktis mažesnį antkapį. Nežinant keliems mirusiesiems skirtas paminklas, rekomenduojama rinktis didesnį arba sudarytą iš lengvai keičiamų plokščių, lentelių.
  • Stilių. Antkapiai gali būti sukuriami atsižvelgiant į kiekvieno poreikius ir estetikos pojūtį. Siekiantiems minimalistiškos kapavietės verta rinktis plokščius antkapius, ant kurių nėra jokių išraižymų. Mėgstantys puošnumą, išskirtinumą, didingumą renkasi įvairiais ornamentais ir raižiniais papuoštus paminklus. Be to, vertėtų atsižvelgti į visos kapavietės stilių bei spalvinę gamą.

Maketai – lengvesniam pasirinkimui

Negalintiems apsispręsti, kokie antkapiai labiausiai atitinka poreikius, rekomenduojama pasinaudoti profesionalių konsultantų paslaugomis. Savo srities specialistai gali suteikti vertingų patarimų ne tik dėl antkapių pasirinkimo, bet ir pakonsultuoti kapaviečių tvarkymo ar įrengimo klausimais. Be išsamių konsultacijų, didelis dėmesys yra skiriamas maketų parengimui, kapavietės projektavimo darbams. Kokybiški bei kruopščiai sudaryti maketai suteikia galimybę iš anksto numatyti būsimo antkapio vaizdą. Lengviau pasirinkti tinkamą paminklo spalvą, formą bei apdailos detales, kurios geriausiai atitiktų Jūsų lūkesčius. Patarsime, paruošime maketą arba parodysime katalogą su mūsų jau atliktais darbais, padėsime sukurti jaukią, harmoningą ir išskirtinę kapavietę, kuri įamžins mylimų žmonių atminimą. Pasirūpinsime sklandžiu visų darbų vykdymu ir suteiksime garantijas tiek darbams, tiek granito gaminiams.

Nemokamai konsultuojame kapavietės įrengimo bei priežiūros klausimais. Esant pageidavimui paruošiame kapavietės maketą, projektuojame pačią kapavietę.