Gerbūvio ar kapų tvarkymui rekomenduojame įsigyti įvairių spalvų dekoratyvinės skaldos. Skirtingų rūšių bei spalvų akmenukai ir granito skalda – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško alternatyvų nuolatinės priežiūros reikalaujantiems augalams.

DEKORATYVINĖS SKALDOS PRIVALUMAI:

  • Platus spalvų, dydžio ir struktūros pasirinkimas;
  • Vieno kapo aplinkai papuošti užtenka tik kelių maišų natūralios medžiagos;
  • Tinkamai paskirstyti akmenukai neleidžia per greitai priaugti nepageidaujamoms piktžolėms;
  • Tinkama naudoti visais metų laikais, nes ji pasižymi aukšto lygio atsparumu šalčiui;
  • Galimybė sukurti įdomius ornamentus, kurie gali tapti visos kapavietės pagrindiniu akcentu;
  • Praktiškas ir ilgaamžiškas sprendimas.

Kaip išsirinkti akmenukus kapavietei?

Tikimės, kad apsilankymas mūsų tinklalapyje padės Jums rasti tinkamą atsakymą dėl kapavietės dekoravimo būdo. Tam, kad šis apsisprendimas būtų kuo lengvesnis, siūlome kreiptis į mūsų specialistus, kurie išklausys Jūsų pageidavimus ir patars. Dar keletas patarimų iš ilgametės mūsų patirties:

  • Paminklo ir akmenukų spalvų deriniai. Siekiant harmoningo, stilingo kapavietės vaizdo, rekomenduojama rinktis prie paminklo spalvos derančią skaldą arba akmenukus. Norint sukurti originalesnį bei žaismingesnį vaizdą, vertėtų išbandyti skirtingas granito skaldos arba akmenukų spalvas. Tuo tarpu, tiems, kurie nori, kad kapavietė atrodytų estetiškai, tačiau ne per daug įmantriai, tinka juoda, pilka skaldelė arba akmenukai. Be šių spalvinių derinių kiekvieno akį džiugina juodos-rusvos, pilkos-rusvos spalvų papuošimai.
  • Borteliai. Siekiant, jog kapo aplinka būtų harmoninga, rekomenduojama rūpintis ne tik skalda ar akmenukais, bet ir jų išlaikymui reikalingomis detalėmis. Borteliai gali tinkamai atskirti pasirinktą dangą, apsaugo nuo skirtingų skaldelių susimaišymo, neleidžia per daug išplisti augalams. Jiems gaminti naudojamos įvairios medžiagos, tačiau bene estetiškiausiai atrodo tie borteliai, kurie savo spalva, tekstūra bei medžiaga yra panašūs į antkapį. Dažnai jie būna gan masyvūs, todėl naudojami norint atskirti augalus nuo akmenukų ar granito skaldos.
  • Augalai ir skalda. Skalda ir akmenukai yra nesunkiai derinami su įvairiais augalais, kurie kiekvienai kapavietei suteikia gyvybingumo, natūralumo, spalvingumo. Prie baltos, juodos arba raudonos skaldos puikiai dera skirtingų atspalvių našlaitės. Šis augalinis akcentas ne tik pagyvina kapo aplinką, bet ir suteikia daugiau puošnumo bei estetiškumo. Jeigu šalia auga kitų rūšių gėlės arba augalai, rekomenduojama našlaites derinti prie jų.

Specialistų rekomendacija: 

„Norint, kad granito skalda išsilaikytų ilgai ir kokybiškai, verta ją pilti tik ant kruopščiai išlygintos kapo žemės. Jeigu kapavietėje vyrauja įdubimai, reikėtų pasirūpinti papildomomis žemėmis. Tuo tarpu, jeigu esamo grunto yra per daug, derėtų jį nukasti. Po dekoratyvinėmis medžiagomis rekomenduojama pakloti vandeniui, orui pralaidžią, puvimui atsparią geotekstilinę plėvelę, kuri yra pagaminta iš aukštos kokybės poliesterio arba polipropileno.“

SKALDOS UŽSAKYMAS

Visa mūsų parduodama skalda fasuota į maišus po 50 kg (1 vnt.) Mažmeninė vieneto kaina – 15 EUR su PVM

JB2/5 (juoda blizgi) ; BA15/25 (balti gludinti akmenukai) 50 kg (1 vnt.) Mažmeninė vieneto kaina – 35 EUR su PVM

SVARBU: Skalda tiesiogiai prekiaujame visuose filialuose, išskyrus Švitrigailos g. 30, Vilniuje. Norėdami atsiimti pageidaujamą skaldą šiame filiale, turėtumėte užsakyti norimą kiekį ir frakciją iš anksto.

Didmenininkams taikome lanksčią nuolaidų sistemą. Dėl didmenių skaldos pardavimo kainų ir sąlygų prašome kreiptis į:

Viktorija

mob.: +370 60022586
fax.: +370 5 20440218
e-mail.: viktorija@paminklai.lt
Karveliškių g. 3. Prie Vilniaus miesto Karveliškių kapinių

Skaldos rūšis

Frakcija

Kodas

Žalia granitinė

5/8

Ž5/8

Žalia granitinė

11/16

Ž11/16

Raudona granitinė

2/5

R2/5

Raudona granitinė

5/10

R5/10

Raudona granitinė

15/20

R15/20

Juoda bazaltinė

1/3

J1/3

Juoda bazaltinė

5/8

J5/8

Pilka granitinė

2/8

P2/8

Pilka granitinė

8/16

P8/16

Rausva granitinė

4/10

A4/10

Balta marmurinė

1/3

B1/3

Balta marmurinė

4/10

B4/10

Balta marmurinė

11/16

B11/16

Stiklinė skalda

5/8

S5/8

Stiklinė skalda

15/30

S15/30

Juoda blizgi skalda

2/5

JB2/5

Balti gludinti akmenukai

15/25

BA15/25