Gražiai sutvarkyta kapavietė, išlydėjus mylimą žmogų į amžinąją kelionę, tampa simboline susitikimo vieta. Norisi, kad artimojo aplankymas čia leistų sugrįžti į malonius prisiminimus ir išgyvenimus. Būtent dėl to, apgalvotas kapavietės dekoravimas gali suteikti Jums galimybę bet kuriuo metų sezonu gėrėtis rūpestingai prižiūrėta kapaviete.

Mes siūlome įvairius kapavietės sutvarkymo sprendimus – dekoravimą granito skaldele arba gludintais akmenukais, granitino uždengimus. Geriausias rezultatas pasiekiamas, kai kapo tvarkymas apima visumą – paminklo projektavimą bei pastatymą, kapo vidinės dalies įrengimą. Tuomet sukuriamas vientisas stilius.  Tai estetiška ir palengvina tolimesnę kapavietės priežiūrą.

Kapų dekoravimo sprendimai

Kapų tvarkymas – labai asmeniškas dalykas – negalima griežtai remtis vienomis ar kitomis taisyklėmis ar nuostatomis. Tačiau dažniausiai dažniausiai vyraujie šie kapų tvarkymo būdai:

  1. Kapo vietos dekoravimas skaldele. Šiuo būdu uždengtą didelį kapo plotą itin lengva prižiūrėti. Kapų tvarkymas ir su juo susiję darbai atliekami naudojant specialią technologiją, kuri apsaugo kapą nuo piktžolių augimo, taip pat padaromi atskyrimai juodžemiui, kur gali būti sodinamos gėlės bei krūmeliai. Atskyrimai dažniausiai būna plastmasiniai arba akmeniniai. Skaldelės spalva išgaunama sumalus akmenis. Jie gali būti balti, pilki, rausvi arba juodi. Kitos spalvos išgaunamos skaldelės dažymo būdu, tad galima formuoti įvairius raštus bei piešinius vidinėje kapo dalyje.
  2. Dengimas granito plokštėmis. Tai vienas ilgaamžiškiausių būdų, leidžiančių suderinti puikų estetinį vaizdą ir lengvą kapavietės priežiūrą. Galima suprojektuoti įvairiausių kapaviečių. Granito plokštėmis uždengtos kapavietės atrodo itin patraukliai ir solidžiai, o derinant skirtingas granito plokščių formas bei mėgstamas spalvas galima pasiekti puikių rezultatų. Reikiamą plokštę laikinai demontavus, galimi tolimesni laidojimai.

Kapų puošimo elementai

kapu suolelisKapą galime apsodinti Jūsų pasirinktomis gėlėmis, aptverti jį tvorele, šalia pastatyti suoliuką. Iš granito pagaminti suoliukai atlieka ne tik estetinę funkciją, bet taip pat yra gan praktiški: kapus lankantys artimieji galės prisėsti bei mintimis pabūti kartu su mirusiuoju, taip pat pasidėti daiktus tvarkant kapus. Vazos, žibintai ne tik suteiks išskirtinumo kiekvienai kapavietei, bet yra ir praktiški.

Antkapinis paminklas, gražiai sutvarkyta kapavietė – tai pagarbos mirusiajam išraiška. Suderinus visus elementus, galima įrengti gražų, iš aplinkos išsiskiriančią kapavietę. Kiekviena kapavietė yra projektuojama individualiai, atsižvelgiant į Jūsų poreikius. Sukaupta patirtis leidžia atlikti visus darbus profesionaliai ir kokybiškai.

Kapo tvarkymas yra individualus dalykas. Todėl bendrą kapavietės viziją įgyvendiname atsižvelgdami į mirusiojo artimųjų poreikius, kapo priežiūros ir finansines galimybes. Pasitelkiami darbų atlikimo metodai, turima ilgametė patirtis leidžia profesionaliai ir kokybiškai įgyvendinti įvairaus sudėtingumo kapavietės apipavidalinimo sprendimus, sukuriant individualų, išskirtinį kapo stilių.

Kapavietės įrengimo pavyzdžius galite pamatyti GALERIJOJE>>