Kiekvieno kapo tvarkymas, dekoravimas, apželdinimas bei priežiūra reikalauja kruopštumo ir nuoširdumo. Prižiūrint kapavietę svarbu ne tik praktiškumas, bet ir estetika. Žemiau pateikiami įvairūs kapų tvarkymo pavyzdžiai gali padėti Jums apsispręsti, kokius sprendimus būtų galima pritaikyti tvarkant ar atnaujinant artimųjų kapus.

1. Originalūs paminklai. Antkapinis paminklas – tai buvusio gyvenimo liudininkas, dokumentas iš praeities. Kiekvienas iš mūsų siūlomų paminklų yra unikalus, nes suteikus natūraliam akmeniui norimą formą, įkomponavus papildomus papuošimus, jis tampa originaliu meno kūriniu. Gabūs šiuolaikiniai skulptoriai bei akmentašiai pagal Jūsų pageidavimus gali įgyvendinti įvairias idėjas. Mūsų galerijoje matomi sutvarkytų kapų pavyzdžiai, įgyvendinti nestandartiniai sprendimai. Jums tereikia pasirinkti norimą antkapinio paminklo pagaminimo medžiagą, formą bei dydį ir mes jį suprojektuosime.

2. Akmenukai, granito skalda. Kapavietės dekoravimas granito skalda arba įvairiaspalviais akmenukais – pagal Jūsų pageidavimus, gali padėti įgyvendinti kūrybines idėjas, spalvotas mozaikas ar piešinius iš akmenukų. Tai grunto, žemių, smėlio išvežimas arba atvežimas, paviršiaus išlyginimas, specialios agroplėvelės tiesimas, taip pat įvairių formų bortelių, lankų, juostelių tiesimas, siekiant atskirti nuo skaldos žemės plotus, skirtus sodinti augalams.

Siekdami įgyvendinti Jūsų sumanymus bei tinkamai apipavidalinti simboline artimųjų susitikimo vieta tapusį kapą, siūlome įvairias paslaugas: nuo paminklo gamybos iki apželdinimo. Bronzos gaminiai, granito ar polimerbetono (dirbtinio akmens) vazos ir žibintai, padėklai žvakėms, kuriais prekiaujame, tai pat gali sėkmingai papildyti bendrą kapavietės vaizdą. Praktiškas ir estetiškas kapo sutvarkymas – tai pagarbos mirusiajam išraiška, nuoširdus prisiminimas kaskart lankantis kapinėse.

3. Borteliai, tvorelės. Liejame įvairių išmatavimų pamato bortelius, atstatome kapavietės įstrižainę ir sutvirtiname kampus. Taip pat gali būti betonuojamos tvorelės bei kiti dekoratyviniai elementai, užtikrinantys praktišką ir estetišką kapo apipavidalinimą.

4. Granitiniai kapaviečių uždengimai. Kapavietės uždengimas granito plokšte – tai labai praktiškas sprendimas, puikiai tinkantis tiems, kurie neturi galimybių dažnai aplankyti bei prižiūrėti artimųjų kapus. Jei antkapis jau pastatytas, galime prie jo spalvos priderinti panašaus arba identiško atspalvio plokštes. Granitu uždengta kapavietė atrodo itin estetiškai, reikalauja minimalios priežiūros – pakanka kartkartėmis nušluoti nukritusius lapus, nuvalyti purvo nuosėdas. Be to, granito plokštė gali būti nukeliama vykdant tolimesnius laidojimo darbus.

5. Raidžių kalimas ir graviravimas. Ant kiekvieno paminklo matomas mirusiojo vardas, gimimo ir mirties data – svarbiausia informacija apie mirusįjį. Raidžių kalimas gali būti atliekamas naudojant įvairius šriftus, skirtingą dydį, gylį ar plotį. Paminklai taip pat gali būti papuošiami pasitelkiant graviravimo techniką. Tokiu būdu ant paminklo gali būti atvaizduojami šventi paveikslai, kryželiai ar kiti simbolinę prasmę turintys piešiniai.